Шлях до Храму

Сучасне життя вимагає від архітектора багатогранності творчості, вміння реалізовувати об’єкти різного функціонального призначення. Зміна войовничого атеїзму радянських часів сакралізацією суспільства потребує від випускників-архітекторів вміння проектувати нові храми, розбиратись в їх функціональному плануванні. Ця ідея вперше була висунута в 2000 році доктором архітектури, професором О.С. Слєпцовим на кафедрі Основ архітектури і архітектурного проектування архітектурного факультету КНУБА. Саме у 2000 році в майстерні О.С. Слєпцова на 4-му курсі було започатковано проект храмового комплексу, який включає храм, парафіяльну будівлю, недільну школу, странноприїмну, майстерню.

Тоді ж було започатковано порядок виконання курсового проекту. З початку студенти знайомляться на натурі з об’єктом – храмовим комплексом Ікони Божої Матері Живоносне Джерело (одним з 60-ти православних храмів запроектованих О.С. Слєпцовим), де автор проектів знайомить студентів з історією храму, етапами і особливостями його будівництва, функціональною структурою. Настоятель храму протоієрей Валерій Семанцо розповідає про храм як прообраз світосприйняття.

Після проведення екскурсії студенти виконують етапи клаузури, реферат, ескіз, а на оцінку запрошується як голова комісії настоятель храму протоієрей Валерій Семанцо.

27 жовтня 2012 року на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проектування архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури в рамках навчального процесу проведена оцінка курсового проекту навчальних груп 44А та 44Б на тему: “Православний храмовий комплекс”.

Студентами були зроблені короткі доповіді по захисту своїх проектів, більшість з яких отримали схвальні відгуки шановного жюрі.

В обговоренні прийняли участь декан архітектурного факультету професор Кащенко О.В., настоятель храму Ікони Божої Матері “Живоносне джерело” протоієрей Валерій Семанцо, завідувач кафедри професор Слєпцов О.С., доценти Зиміна С.Б, Костенко О.Я., Сьомка С.В., Ніканоров С.О., Семикіна О.В., Меженна Н.Ю.

Студенти представили багато цікавих ідей, виконали проект у встановлені терміни на високому професійному рівні. Кращі проекти були відмічені настоятелем храму.

Цей приклад показав ефективність навчання студентів-архітекторів на власному творчому прикладі викладача і його реалізованих об’єктів. Ознайомлення майбутніх архітекторів з храмовою архітектурою, яка найбільш насичена символікою, навчає їх створенню цілісного архітектурно-духовного простору і сприяє вихованню їх професійної зрілості.

Юлія Івашко

канд.архітектури

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.